Renault Clio – všestranné auto?

Renault Clio recenze

Jak si stojí Renault Clio ve srovnání s konkurencí? Jaké jsou jeho hlavní přednosti a proč bychom měli zvolit zrovna toto auto? Více v článku.

 

Předně je třeba říci, že Renault Clio se hodí jak do města, tak i na dálnici. Jedná se o celkem hbité auto, se kterým bez větších problémů projedete i velmi křivolaké uličky a zároveň dobře drží na silnici ve větších rychlostech. Pojďme se mu však podívat na zoubek.

Renault Clio recenze

Vzhled a prostor

Vzhled patří jednoznačně k pozitivům auta. Obecně Renault hodně dá na to, jak jeho auta vypadají a rozhodně se nejedná o jakési pozlátko. Uvnitř auta najdeme celou řadu pokročilých elektronických systémů, ať už se jedná o multimediální systém  R-LINK Evolution nebo celá řada podpůrných mechanismů pro řízení. Namátkou systém nouzového brzdění, asistent pro rozjezd do kopce, nebo systém elektronické kontroly stability (ESC) při snížení přilnavosti.

Prostor je na malé auto řešen celkem velkoryse. Na předních sedadlech budete mít samozřejmě dostatek prostoru včetně praktických úložných prostor, které jsou chytře designově řešeny, takže neobtěžují a zároveň je zachován snadný přístup k nim. Obecně je vidět, že s interiérem si konstruktéři dali velkou práci a vše k sobě ladí a dohromady funguje. Plusem jsou kvalitní materiály a zpracování, které nelze označit jako vyloženě prémiové, nicméně to u této cenové kategorie vozů ani nikdo zvlášť nečeká. Zpracování je jednoduše velmi kvalitní. Poměrně překvapivě je i na zadních sedadlech dostatek prostoru a zavazadlový prostor o objemu 300 l pojme nečekaně hodně.

Motor a kvalita jízdy

V nabídce najdeme jeden benzínový a dva dieselové motory. Všechny jsou v normě 6c. Benzínový motor je tříválcový, dieselové motory jsou čtyřválcové. Všechny možnosti motorizace kladou důraz na hbitost. Samozřejmě benzínový tříválec je nejživější. Dieslové čtyřválce však nijak zásadně nezaostávají a jsou velmi vhodné i pro městský provoz.

Pokud se podíváme na různé recenze uživatelů na internetu, najdeme většinou pozitivní recenze.

http://www.auto.cz/test-renault-clio-0-9-tce-trivalcovy-elegan-99093

http://www.autoforum.cz/predstaveni/renault-clio-2017-facelift-dorazil-na-cesky-trh-ceny-poslal-vyse/ 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *