Nový model Dacia Duster 2018

Nová Dacia Duster

Rok 2017 byl pro Renault hodně nabitý- nový pickup Alaskan nebo Faceliftový Captur. Rok 2018 bude o něco klidnější, za to přinese dlouho očekávané novinky, jako je nový model od Renault/Dacia Duster. Moderní a robustní linie, nově navržený interiér, široká nabídka výbavy pro každodenní použití, Nový Duster přímo vybízí k životu naplno. Jde o důležitý moment. Jak pro automobilku, tak pro zákazníky. Duster totiž patří mezi vůbec nejoblíbenější crossovery na našem trhu.

Zcela nový robustní model typu SUV s energickou prezenční barvou-oranžová Atacama, Duster zaujme na první pohled. Vpředu rozšířená maska chladiče spolu s ostrými liniemi dodávají auto agresivní vzhled. Nárazník je oproti staršímu modelu větší a odolnější proti poškrábání, což jistě ocení právě milovníci adrenalinových sportů.

Starý model?

Na první pohled lze poznat poznat podobu se starým, při podrobnějším prozkoumání však odhalíme vítané změny. Ať už je to zmiňované rozšíření masky nebo třeba novinka-hlídání mrtvého úhlu nebo bezklíčový vstup. Stačí být ve vzdálenost metr od auta a ono se samo otevře, naopak když se vzdálíte, auto se zamče. Působivé.

kvůli bezpečnosti karoserie se  dále vyztužilo čelní sklo a posunulo se o deset centimetrů vpřed. Pozměněné jsou také  střešní ližiny nebo čtvercová koncové svítilny, na českém trhu však vždy s diodami pro denní svícení. Novinkou je rovněž jakýsi plast za předními koly, který má zdůrazňovat terénní charakter vozu. Obecně je teď Duster mnohem agresivnější a průbojnější, což mu rozhodně dodává na kráse.

Výbava-pohodlí je důležité

Duster hýří výbavou jako nikdy předtím. Jakoby Duster přímo volal: “Nastavte si volant a sedadlo a jeďte objevovat svět!”. Přepracovaná přední sedadla s jinou výplní a delším sedákem, vyhřívaná sedadla, elektricky ovládaná okna nebo tempomat vám na cestě určitě přidají na pohodlí.

Jedním z problémů, se kterými se potýkal starší model byl také vnitřní hluk, s tím si však automobilka dokázala poradit. Při jízdě na nerovném terénu je to znát.

Automatická klimatizace, kamerový systém obsahující 4 kamery (kdy se automaticky mění pohled podle toho, zda couváte, nebo zda jedete vpřed), hands-free karta a mnoho praktických detailů.Zcela jiná je palubní deska a například displej navigačního systému je umístěn podstatně výš, takže je teď daleko lépe čitelný. Navigace samozřejmě obsahuje mapové pokrytí celé České republiky, navíc s vybranými státy Evropy. Jedna výtka se však co se týče interiéru najde. Nejenže se Duster mezigeneračně nezvětšil, ale v některých ohledech došlo naopak ke zmenšení vnitřních rozměrů, což je rozhodně škoda. Pokud budou v autě cestovat dva objemnější pánové, může nastat menší problém.

Motor

Motor je de facto stejný jako u staré generace. K dispozici je benzinová atmosférická šestnáctistkovka (84 kW/114 k) a přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.2 TCe (80 kW/109 k). Zájemci o diesel mohou sáhnout po jedné ze dvou verzí motoru 1.5 dCi (66 kW/90 k a 80 kW/109 k). Pohon 4×4.

Nová Dacia Duster

České fanoušky tohoto modelu jistě potěší, že základní česká cena je stejná jako dříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *