Lamborghini Centenario

Lamborghini Centenario 

Lamborghini Centenario svým vzhledem připomíná Huracán, jak můžete níže vidět. Ale velikost, nebo palubní deska dávají najevo, že uvnitř se ve skutečnosti skrývá technika většího Aventadoru.

Lamborghini Centenario 

Na oslavu sto let od narození zakladatele Lamborghini, ve znamení retra. Centenario pokračuje v trendu Lamborghini výroby speciálních vozů na základě techniky sériových aut. Na první pohled vypadá šíleně, jako dílo nepříliš šikovného tunera, ale na druhou stranu ohromující design jako celek funguje a začnete si všímat nezvyklých detailů. Kvůli vytaženému zadnímu blatníku jdou jasně vidět široké gumy. Díky uzoučkých zadních světel rozšiřuje záď a působí jako z budoucnosti.

Lamborghini už dlouho bojuje s konkurentem, jako je Ferrari a jeho nejnovější dílo neváhalo přidat pár designových prvků z děl Ferrari. O výkon celého auta se stará 6,5litrový dvanáctiválec z Aventadoru naladěný na 770 koní (566 kW při 8600 ot./min) a pohon na všechna 4 kola. Aby toho nebylo málo, zadní náprava používá systém natáčení kol. Auto má pak zrychlení z 0-100 km/h za pouhé 2,8 sekundy a jede přes 350 km/h. Vůz je velmi lehký konkrétně váží 1520 kg.

Lamborghini vyrobí kupé i roadster, jenže pouze 20 exemplářů od každého. Špatnou zprávou je, že momentálně jsou vyprodané, přestože jeden exemplář stojí 1,75 milionu eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *